02155259297

برش لیزر استیل

دستگاه لیزر برای برش استیل یکی از عوامل افزایش سرعت و کاهش هزینه مراکز صنعتی می‌باشد که مد نظر اکثر صنعت‌گران می‌باشد

مزایای برش لیزر

خلاقیت در طراحی

بی نهایت طرح دوست داشتنی

انعطاف پذیری بالا

ایجاد طرح های پیچیده و ظریف

سرعت بسیار بالا

بدون قربانی کردن کیفیت نهایی

هزینه مناسب

به نسبت روش های قدیمی مشابه

سوالی در مورد خدمات ما دارید؟

 برش لیزر استیل

برش لیزر استیل را به‌جرات می‌توان از مدرن‌ترین و ظریف‌ترین صنایع امروزی نامید. شیوه‌ای برای انجام برش‌های فوق ظریف مواد مختلف اعم از فلزات و غیرفلزات که در نوع خود کم‌نظیر است.

حاصل این روش که با تکنولوژی روز دنیا و بدون هیچگونه خطا قابل انجام است، تولید ورق‌ها و قطعاتی با دقت بالا و کمترین ضایعات ممکن است. هم‌چنین با کاربرد این شیوه، در نیروی انسانی و مصالح مورد استفاده نیز صرفه‌جویی عمده صورت می‌گیرد.

در این مطلب:

  • همراه با شما خدمات برش لیزر استیل را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
  • از ابزار، قطعات و تجهیزات این کار برایتان می‌گوییم.
  • به عوامل موثر در انجام مطلوب پروسه برش لیزری فلز آهن اشاره خواهیم داشت.

تا انتهای مطلب با ما همراه بمانید.

برش لیزر استیل، ترکیبی از هنر و صنعت!

قابلیت برش اجسام به‌منظور تولید قطعات صنعتی یا هنری بی‌شک از دیرباز بین صنعتگران و هنرمندان رواج داشته است. دیدن آثار برشکاری نیاکان ما و کشف اشیاء باستانی که با ظرافت اعجاب‌آوری تهیه شده‌اند، همواره بخش مهم و بزرگی از دنیای هنر و صنعت را تشکیل داده و شگفتی و تحسین همگان را نسبت به خلق این آثار برانگیخته است.

با این توصیف و در آغاز عصر تکنولوژی و صنعت، ابداع دستگاه‌های برش مدرن منجر به ارتقاء سطح کیفی برش‌کاری شد. اما بی‌شک انقلاب مهم و اساسی در این زمینه با بکارگیری اشعه لیزر در این صنعت به‌معنای واقعی شکل گرفته است.

در میان اشیاء گوناگونی که با این روش در صف انتظار برش‌های ظریف و بسیار دقیق لیزری قرار گرفتند، فولاد به دلیل مقاومت بالا و  نقش کاربردی عمیقی که در صنعت داشت بیش از سایر مواد با استقبال روبرو شد. جلوه درخشان و نمای براق، صیقلی و زیبای ورق‌های نازک این آلیاژ که با نام استیل نیز شناخته می‌شوند در فاصله کمی توجه صنعتگران و هنرمندان رشته‌های مختلف از معماری تا مجسمه سازی و صنایع ظریف دیگر را به سوی خود جلب نمود.  

استفاده از این ورق‌ها به اشکال و در موقعیت‌های مختلف چنان جذاب بود که خیلی زود به معماری، صنایع خودرو،  برش‌های تزئینی وبسیاری صنایع دیگر نیز راه یافت.

کدام مزایای کاربردی برش لیزری استیل را تا این حد پرطرفدار کرده است؟

فولاد یا استیل را همه می‌شناسیم و در زندگی روزمره به‌نوعی با آن سروکار داریم. مصارف گوناگون و متنوع آن از کاربرد قطعات در صنایع بزرگ گرفته تا استفاده از برش‌های خوش‌نمای استیل در نمای خارجی ساختمان‌ به اشکال گوناگون همه روزه در اطراف ما دیده می‌شود.

هم‌چنین لوحه‌های براق این آلیاژ پرکاربرد در ساخت تندیس‌ها و دیگر لوازم تزئینی هنری کاربردهای فراوانی  دارد. صنایع تولیدی و هنری ساخته شده از این ماده با بازخورد خوبی روبرو شده که می‌تواند نتیجه استفاده صحیح و کاربرد بجا و حرفه‌ای تجهیزات برشکاری مورد استفاده در این مجموعه باشد.

در ادامه به مزایای این نوع برش و دلایل کاربردی بودن تجهیزات آن می‌پردازیم.

لیزر استیل: مزایا و کاربردها

دقت و ظرافت در ساخت را می‌توان دو فاکتور مهم در تولیدات صنعتی و هنری دانست. شاخصه‌هایی که بدون وجود آنها صنعت و هنر قادر به ایفای نقش اصیل و حساس خود نخواهد بود. در این مسیر متریال مصرفی و قابلیت انطباق و همراهی آن با شیوه‌های ساخت و پرداخت از اهمیت بالایی برخوردار است.

استیل بعنوان یکی از مواد اولیه پرکاربرد در این میان نقش مهمی ایفا می‌کند.

مزایای کاربردی این ماده و روش برش لیزر استیل را می‌توان در موارد زیر خلاصه نمود:

  • قابلیت کاربرد وسیع و همه جانبه در صنایع مختلف: فولاد از پرکاربردترین مواد در صنایع مختلف در سطح جهانی است. به تبع این موضوع برش آن نیز با بازخورد وسیع در این صنایع روبروست و از نیازهای پایه در هر یک از این موارد محسوب می‌شود.
  • تنوع در خواص مکانیکی، شیمیایی، حرارتی و رنگی: فولاد به اشکال گوناگون تولید می‌شود. بسته به نسبت ترکیب مواد و شرایط تولید، این ماده با کیفیت متنوع و در رنگ و حالات متفاوت ساخته می‌شود. مجموعه این قابلیت‌ها باعث شده تا بتوان استیل را در موارد گوناگون و بسیار متنوعی بکار گرفت. رنگ‌های گوناگون این آلیاژ به‌ویژه در صنایع تزئینی و زیورآلات و نیز نمای ساختمانی بیش از دیگر موارد کاربردی هستند.
  • استفاده در دمای بالا و قابلیت تحمل حرارت کوره‌ای بدون ذوب نقطه‌ای: این مزیت فولاد نسبت به آهن، قابلیت انجام جوش در این ماده را حتی برای قطعات بسیار کوچک امکان‌پذیر نموده است.
  • مقاومت در برابر اکسیده شدن و عدم بروز زنگ زدگی: ترکیب تدریجی آهن با اکسیژن به‌ویژه در حضور رطوبت مانع بزرگی در استفاده وسیع آن ایجاد می‌کند. این مشکل در استیل وجود ندارد.
  • قابلیت تماس مستقیم با مواد غذایی: تنوع محصولات برش لیزر استیل بسیار زیاد و نمونه‌های آن در بسیاری از صنایع پرکاربرد است. از جمله استیل ۳۱۶ که در صنایع غذایی کاربرد داشته و بطور مستقیم با این مواد در تماس است.
  • کیفیت بالای برش با نیتروژن جهت استفاده در موارد تزئینی: استیل را می‌توان براحتی در ابعاد گوناگون برش داد. به‌ویژه زمانی که پای برش لیزر استیل در میان باشد، امکان انجام برش‌های بسیار کوچک نیز وجود دارد. آن هم با ظرافتی مثال زدنی که باعث کاربردهای وسیع این ماده در تولید اشیاء و قطعات تزئینی شده است.

در این نوع برش که با کمک نیتروژن قابل اجراست، لبه‌ها بسیارصاف و تمیز بوده و قابلیت کاربرد آنها در اشیاء زینتی و زیور آلات در مقیاس‌های وسیع وجود دارد.

از گاز برش چه می‌دانید؟

برای کسانی که با برش لیزر استیل سروکار دارند، گاز برش، واژه آشنایی است. این گاز که در فلزات گوناگون متفاوت است با فشار بالا در برش لیزری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سوراخ‌کاری سطوح و هنگام کاربرد اکسیژن با توجه به ضخامت لایه قابل برش از فشار بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ واحد PSI (پوند بر اینچ) متغیر است. دقت در انتخاب فشار مناسب هنگام کار به افزایش دقت و ظرافت در نتیجه کمک شایانی می‌کند.

قطعات مورد استفاده در صنعت و زیرشاخه‌های آن:

صنایع گوناگون درجات متفاوتی از حساسیت نسبت به تولید و کاربرد قطعات دارند. بسیار محتمل است که نیاز به قطعه‌ای در یک صنعت با تهیه آن از طریق ارتباط با شرکت سازنده یا کارخانه تولیدی آن امکان‌پذیر نباشد. از طرفی تولید این قطعات به شکل دستی حتی توسط ماهرترین صنعتگران نیز ظرافت لازم را نخواهد داشت. اجرای اشکال هندسی ترکیبی و پیچیده، از دیگر مشخصه‌هایی است که در صنایع دستی با چالش روبرو شده و از ظرافت و دقت در کار می‌کاهد.

هر یک از این قطعات به‌نوبه خود بخشی از یک مجموعه بزرگ‌تر هستند که در صنایع گوناگون بکار گرفته می‌شوند. هرگونه خدشه در تولید این قطعات می‌تواند به تغییر مسیر تولید آنها منجر شده و کل کار را با چالش و مشکلات جدی روبرو نماید.

برش لیزری استیل راهی آسان و مطمئن جهت تولید انواع این قطعات صنعتی است. روشی که در آن ضمن لحاظ نمودن پارامترهای لازم و اطمینان بابت حفظ خواص حرارتی و مکانیکی ماده، می‌توان نسبت به گسترش مانورهای ممکن روی آن نیز اقدام نمود.

نکات کاربردی در برش استیل با لیزر

توجه به برخی نکات و ویژگی‌ها مي‌تواند برش لیزر استیل را در مورد آلیاژ فولاد بمراتب آسانتر و سریع‌تر نماید. برخی از این نکات عبارتند از:

گپ در برش: حتی در برش‌های دقیق لیزری هم موارد خطا وجود دارد که لازم است در محاسبات برشکاری منظور شود. این مورد در اصطلاح کاری برش استیل با لیزر گپ نامیده مي‌شود و میزان آن با عوامل گوناگون مانند ضخامت ورق استیل و سرعت و فشار دستگاه هنگام برش ارتباط مستقیم دارد.

فشار گاز: این مورد باید با توجه به سطح برشی تنظیم شود و کاهش میزان آن آسیب به دستگاه را کمتر می‌کند. در مورد ورق‌های نازک‌تر استیل نیاز به گاز کمتری وجود دارد.

مشکل تولید پلیسه: استیل نیز مانند بسیاری آلیاژ‌های فلزی دیگر ممکن است هنگام برش پلیسه بخورد. با استفاده از تنظیمات دقیق‌تر دستگاه می‌توان تا حد زیادی از امکان بروز این مشکل کاست.

زاویه کونیک و تنظیمات لنز: دقت در برش لیزر استیل با زاویه کونیک و قطر سوراخ در امتداد برش مرتبط است. با تنظیم دقیق این سوراخ که اشعه لیزر از آن به شیء می‌تابد بین این دو زاویه پدید نمی‌آید و کار برش دقیق‌تر انجام خواهد شد.

نازل و سایز آن بر چه اساسی انتخاب می‌شود؟

نازل از موثرترین بخش‌ها در کار برش لیزر استیل است. انواع نازل‌های تک و دوبل در این صنعت کاربرد داشته که نوع تک همراه با گاز نیتروژن جهت برش استیل کاربرد دارد.

از نازل دوبل نیز همراه با گاز اکسیژن جهت برش ورق آهن استفاده مي‌شود.

ارتباط سایز نازل با ضخامت لایه فلزی که مایل به برش آن هستیم بسیار مهم و بشکل مستقیم است. به این معنا که برش استیل با ورق ضخیم نیاز به نازل بزرگتر دارد و برعکس در ورق‌های نازک استیل که مایل به برش زدن آنها با لیزر هستیم، لازم است از نازل با درجات کم و کوچک استفاده نماییم.

فولاد ضدزنگ و موارد مصرف متنوع

 فولاد آلیاژی بسیار متنوع است که از ترکیب فلزات گوناگون با خواص بسیار متنوع تشکیل می‌شود. ورق‌های استیل برش خورده که از پرکاربردترین انواع فولاد هستند نیز با تنوع و کارایی گوناگون قابل استفاده هستند. این ورق‌ها در نوع ضدزنگ با نام فولاد سری ۳۰۰ شناخته می‌شوند و دارای مصارف تخصصی هستند. اصلی‌ترین دلیل  تفاوت آنها با انواع معمولی در میزان آلیاژ مصرفی در آنهاست. خاصیتی که به تفاوت‌های ساختاری در نقطه ذوب و میزان خاصیت کششی آن منجر شده و مواردی مانند مقاوت در برابر اکسیداسیون را در آنها تعیین می‌کند.

بسته به نوع و کارایی هر یک از این ورق های استیل، مصارف گوناگونی برای آنها تعریف می‌شود. بر این اساس نیز نوع و درجه لازم برای برش لیزر استیل در هر یک از آنها با دیگری تفاوت دارد.

این مصارف از کاربرد در موارد تزئینی، تهیه ظروف و برش جهت استفاده در نمای دکوراتیو منازل تا استفاده در صنایع بزرگ و کوچک دیگر و نمای ساختمانی گسترده است.

استفاده از این نوع آلیاژ در صنایع ساختمانی از جمله در حروف تولیدی جهت تبلیغات و نامگذاری بناها به‌دلیل مزیت ضد زنگ بودن کاربردهای خوبی دارد. با توجه به تنوع رنگی و مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون فلزی، کاربرد این ماده در نمای خارجی ساختمان که با عوامل طبیعی تماس بیشتری دارد کاملا مفید و کاربردی می‌باشد.

با پارسیان لیزر و خدمات آن بیشتر آشنا شوید

شرکت پارسیان لیزر با هدف خدمات رسانی و توسعه و تامین صنایع مرتبط با آلیاژ‌های فلزی و نیز برآورده سازی نیاز نیروی کار به مواد مصرفی تاسیس شده است. این مجموعه با بکارگیری تجهیزات مدرن جهت انجام خدمات برش لیزر استیل و سایر قطعات فلزی و غیر فلزی گام‌های مفیدی برداشته است. تا آنجا که امروزه، بسیاری از شرکت‌ها برندهای معتبر اقدام به ثبت سفارشات خود در این زمینه نموده‌اند.

بدیهی است تولید و عرضه ورق‌های استیل ضد زنگ را باید از بخش‌های پربازخورد این مجموعه برشمرد. به دلیل نیاز روزافزون صنایع بزرگ به این ماده کاربردی سفارشات زیادی در این زمینه به مجموعه پارسیان ارائه می‌گردد.

جهت تامین رضایت کاربران این مصنوعات، استفاده از نیروی انسانی کارآزموده و تجهیزات مدرن و به‌روز دنیا، از همان ابتدا در برنامه کاری این شرکت قرار گرفته است.

لازم به ذکر است برش لیزری انواع ورق‌های استیل با دقت و ظرافت بالا به عرضه متریال مرغوب و کاربردی منجر شده و توانسته رضایت خاطر کاربران این تولیدات را بدست آورد.

کلام آخر

در انتهای این نوشتار یادآور می‌شویم هم اکنون، استفاده از روش برش لیزر استیل به دلیل بازخورد فراوان آن در بازار صنایع کوناگون با اقبال خوبی از طرف مصرف کنندگان مواجه شده است. این توجه بویژه در صنعتگران و هنرمندان عزیز از آمار بالایی برخوردار است.

تنوع ترکیبات که به تولید استیل در رنگ‌ها و حالات گوناگون انجامیده، باعث رونق کاربرد آنها در موارد مختلف شده است.

خواصی مانند ضد زنگ بودن و مقاومت بالای این متریال در برابر دمای ذوب و دیگر امتیازات آن را مي‌توان از دلایل اصلی استقبال عموم از آن برشمرد.

شرکت پارسیان لیزر نیز با اشراف بر این موارد و با هدف خدمات رسانی و تامین نیاز بازار کار به این نوع تولیدات تاسیس، و  قدم‌های مثبتی در زمینه برش لیزری این ماده و سایر مواد فلزی و غیر فلزی مورد نیاز برداشته است.

سال فعالیت

پروژه های اجرا شده

آخرین پروژه های ما

جلب اعتماد مشتریان

هدف نخست ماست

شرکت پارسیان لیزر دارای بیش از 10 سال فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی، مجموعه سازی، ساخت ماشین آلات و انواع برش لیزر فعالیت دارد.

با ما تماس بگیرید

021-55259297

پاسخ به پرسش های متداول مشتریان

قیمت گذاری خدمات برش استیل به چه صورت انجام میگیرد؟

در مورد کارهای سری نیز بدون اینکه در سرعت دستگاه دستی ببریم زمان برش را محاسبه کرده و خدمت مشتری اعلام می‌کنیم تا در صورت تمایل خدمات برش لیزر و حکاکی را انجام دهیم.

زمان تحویل سفارشات چند روزه است؟

معمولا سعی می شود سفارشات در حداقل زمان به انجام رسیده و تحویل مشتریان گرامی گردد.

با تماس بگیرید

راه‌های ارتباط با ما

تهران، شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان 20/5 نفیس، پلاک 15

02155259297

info@parsianlaserco.com

‫0/5 ‫(0 نظر)