02155259297

برش لیزر آلومینیوم

دستگاه لیزر برای برش آلومینیوم یکی از عوامل افزایش سرعت و کاهش هزینه مراکز صنعتی می‌باشد که مد نظر اکثر صنعت‌گران می‌باشد

مزایای برش لیزر

خلاقیت در طراحی

بی نهایت طرح دوست داشتنی

انعطاف پذیری بالا

ایجاد طرح های پیچیده و ظریف

سرعت بسیار بالا

بدون قربانی کردن کیفیت نهایی

هزینه مناسب

به نسبت روش های قدیمی مشابه

سوالی در مورد خدمات ما دارید؟

مروری بر برش لیزر آلومینیوم

برش لیزر آلومینیوم از موارد پرکاربرد در صنایع مختلف است. سبکی و انعطاف‌پذیری این آلیاژ خوشرنگ و امکان شکل‌دهی آن در اندازه‌های گوناگون از جمله دلایل اقبال بالای صنعتگران و هنرمندان به آن محسوب می‌شوند. ضمن اینکه وجود مزیت‌هایی نظیر مقاومت بالا در برابر اکسیده شدن و قابلیت حمل آسان نیز بر محبوبیت آن نزد کارخانجات افزوده است.

اما در میان این همه مزیت، باید اذعان نمود که برش دقیق و مناسب آلومینیوم تنها در شرایط خاص و با استفاده از دستگاه ویژه برش لیزری امکان‌پذیر است. این فن‌آوری پیشرفته و در دسترس بودن آن نیز، دنیای صنایع و تولیدات پیشرفته را بشدت تحت الشعاع خود قرار داده است.

در این مطلب:

 • به گزیده‌ای از تاریخچه برش‌‌کاری صنعتی می‌پردازیم.
 • اشاره‌ای به مصارف آلومینیوم در صنایع گوناگون خواهیم داشت.
 • از صرفه اقتصادی این روش برایتان می‌گوییم.
 • از ویژگی‌های این دستگاه برش لیزری و مراقبت‌های لازم جهت برش‌های موفق برایتان می‌گوییم.
 • به بررسی خدمات شرکت پارسیان لیزر در زمینه برش لیزر آلومینیوم می‌پردازیم.

برای بالا بردن اطلاعات خود در زمینه صنعت برش لیزری در مطالعه این مطلب با ما همراه شوید.

از برش فلزات و دیرینه آن در صنعت بیشتر بدانیم!

در طول قرن‌ها، فلز و انسان به‌عنوان دو بازوی توانمند صنعت مطرح و همراه بوده‌اند. مسیر رشد و پیشرفت بشر، با آغاز عصر فلز، به‌طرز باورنکردنی عوض می‌شود. از مقایسه سرعت ارابه‌هایی با چرخ‌های فلزی با نمونه‌های که بر گردونه‌های چوبی به حرکت درمی‌آید تا کشف و اختراع هواپیماهایی با سرعت مافوق تصور ساخته شده از اجزای فلزی سبک، همه و همه بخشی از داستان شیرین و شنیدنی دستیابی و تسلط انسان بر فلز است.

در این مطلب از میان این فلزات و آلیاژهای آنها، قصد داریم برش لیزری آلومینیوم و فواید آن را بررسی کنیم.

با ما همراه شوید.

برش لیزر آلومینیوم و کاربردهای بی شمار!

همه ما در منازلی زندگی می‌کنیم که نقش فلز در آن غیر قابل چشم‌پوشی است. استفاده از این ماده مقاوم و بادوام، نه‌تنها مقرون به صرفه است، بلکه به ما از جهت کاربرد راحت و آسان نیز اطمینان می‌دهد. بارها باز و بسته کردن یک درب فلزی آسیبی به آن نمی‌رساند. هم‌چنین برخوردهای سبک و تصادفی با اشیاء فلزی به شکستن یا تغییر شکل آنها منجر نمی‌شود. علاوه بر این موارد، پوسیدگی و از هم پاشیدن سازه‌ها نیز در فلزات بمراتب دیرتر از دیگر متریال مصرفی اتفاق می‌افتد.

این در حالی است که بسیاری از مواد مصرفی در محیط اطراف ما با داشتن نواقصی در این موارد، با هزینه بسیار بیشتری تهیه شده و طول عمر مفید کمتری نیز دارند. موردی که در عمل، امتیاز صرفه اقتصادی را از آنها سلب می‌کند.

تنوع فلزات و خواص هر یک نیز موقعیتی است تا با استفاده بجا و متناسب از آنها، فواید بهتر و بیشتری نصیب ما شود.

آلومینیوم پرمصرف‌ترین آلیا‌ژ غیر آهنی و پرکاربردترین فلز پس از آهن است. مزایای خاص موجود در این آلیاژ فلزی فرصت‌های استثنایی برای کاربران در صنایع مختلف پدید آورده تا آن را وسیله‌ای برای انجام پروژه‌های مختلف قرار دهند. به‌ويژه هنگامی که با استفاده از برش لیزر آلومینیوم بتوان از آن قطعات و پروفیل‌هایی با ابعاد دلخواه و سفارشی تهیه کرد. این کار گرچه با دستگاه‌های برش معمولی هم انجام می‌شود، اما نمی‌توان انتظار نتیجه چندان جالبی از آن داشت.

برش لیزری آلیا‌ژ آلومینیوم، ارمغان زیبایی و ظرافت!

برش لیزر آلومینیوم راهی سریع، آسان و به صرفه برای انجام برش‌های تمیز، با ظرافت کامل از این فلز است. به این ترتیب می‌توانید ابعاد دقیق و برش‌های بسیار زیبا و صیقلی از این ماده بدست آورید. برش‌هایی که کاربرد آنها در صنایع گوناگون ضامن عملکرد دقیق تجهیزات و سیستم‌های مصرفی این ماده خواهد بود.

ماهیت با ارزش این نوع برش که با پرتوهای لیزر انجام می‌شود، در تولید ورق‌های بسیار نازک آلومینیومی بیشتر مشخص می‌شود. چرا که این نوع برش با دستگاه‌های معمولی، آن هم با آنچنان درجه از ظرافت و دقت، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست.

در تهیه پروفیل‌های مصرفی جهت سایر صنایع نیز این دقت به‌نوبه خود ارزشمند است. نخستین ارمغان کاربرد این روش زیبایی قطعات تولید شده به روش برش لیزر آلومینیوم است. اما مزایای مهندسی حاصل از کاربرد پرتوهای لیزر آنقدر وسیع و مهم است که زیبایی برش‌های آلومینیوم خیلی زود در برابر آن رنگ می‌بازد.

در ادامه شما را با خلاصه‌ای از این موارد آشنا می‌‌کنیم.

کاربردهای متنوع آلومینیوم در صنایع مختلف

 • صنعت حمل و نقل: از دوچرخه تا اتومبیل و از کامیون و کشتی تا هواپیما در اغلب وسایل نقلیه زمینی، هوایی و دریایی از آلیاژ سبک وزن آلومینیوم استفاده می‌شود. چگالی پایین این ماده کمک بزرگی به کاهش مصرف سوخت، جابجایی آسان و امنیت به‌ویژه در صنایع حمل و نقل هوایی کرده است.

برش لیزر آلومینیوم در همه این موارد راهی مطمئن و دقیق جهت تولید قطعات لازم در این صنایع کارآمد و مفید است. استفاده از برش لیزری در ساخت بخش‌های مختلف از جمله بدنه هواپیما بسیار پرکاربرد و دارای پشتوانه علمی است.

 • صنایع ساختمانی و ساخت و ساز: کاربرد فلزات مختلف از آهن و فولاد تا استیل و آلومینیوم در بناهای ساختمانی و در بخش‌های مختلف با توجیه اقتصادی، فنی و مهندسی انجام می‌گیرد. در این میان آلومینیوم با داشتن وزن کم و قابلیت مقاومت بالا در برابر اکسیده شدن و زنگ‌زدگی، کاربردهای زیادی در نمای درب و پنجره‌ها و نیز دیوارپوش‌های دکوراتیو دارد. هم چنین رنگ مناسب و نمای زیبای این ماده به‌ویژه هنگام کاربرد روش برش لیزر آلومینیوم برای تهیه ورق و پروفیل، بسیاری از سازندگان بناهای مدرن را به استفاده بیشتر از این ماده در بخش‌های مختلف ساختمان تشویق می‌کند.
 • قابلیت بسته‌بندی و نگهداری صنایع غذایی: ورق‌های نازک آلومینیوم با قابلیت بالای انعطاف و شکل‌پذیری زیادی که دارند بخوبی نقش پوششی برای حفظ مواد غذایی دارند. این لایه‌ها هم‌چنین در ساخت قوطی‌، فویل و دیگر بسته‌های نگهدانده مواد غذایی بکار می‌روند.
 • صنایع دارویی و بسته‌بندی: انواع داروهای جامد، قرص و کپسول در غلاف‌های آلومینیومی برای مدت طولانی، مصون از تابش نور و تماس با اکسیژن قابل نگهداری هستند. از این مزیت در صنایع دارویی استفاده‌های فراوانی می‌شود.
 • صنایع برق و خطوط انتقال نیرو: از دیگر کاربردهای برش لیزر آلومینیوم که با خواص هدایت الکتریکی آن ارتباطی تنگاتنگ دارد، استفاده از آن در خطوط نیروست. کمتر بودن قابلیت کشسانی و استحکام مکانیکی بالای این آلیاژ نسبت به مس نیز به کاربرد بیشتر آن در ساخت ACSR جهت خطوط انتقال نیرو منجر شده است.
 • لوازم خانگی و وسایل آشپزخانه: برش‌های مناسبی از آلومینیوم در ساخت ملزومات خانگی و لوازم برقی پرکاربرد هستند. در این مورد نیز استفاده از خواص برش لیزر آلومینیوم کمک زیادی به تولید لوازم لوکس با بدنه‌های صیقلی و شیک می‌کند. هم‌چنین به دلیل مقاومت بالای این فلز در برابر زنگ زدن، کاربرد ورق و پروفیل آلومینیوم در ساخت لوازم خانگی از آنها در برابر این نوع آسیب محافظت می‌کند.

برش لیزر آلومینیوم و مزیت‌های ویژه!

در این قسمت از مطلب، از شما می‌خواهیم هر آنچه تاکنون از مبحث برش‌کاری فلزات به روش های گوناگون غیر از روش کاربرد پرتوهای لیزر شنیده‌اید برای ساعاتی کنار بگذارید. سپس همراه با ما در سفری علمی به کارگاه برش لیزر آلومینیوم پارسیان لیزر بیایید تا شما را با شیوه و ظرافت‌های کاری این صنعت خاص و مدرن آشنا کنیم.

اینجا اثری از براده و ریخت و پاش‌های معمول در کارگاه‌های سنتی برشکاری نیست. هم‌چنین سیستم‌های پرتو افشان لیزری جای دستگاه‌های پر سروصدای برشکاری را گرفته است. کارشناسانی با تخصص راه‌اندازی و کنترل سیستم لیزری نیز آماده‌اند تا سفارشات گوناگون و متنوع شما را با نهایت دقت و کاملا منطبق بر الگوهای خواسته شده برش بزنند.

وجود طرح‌های پیچیده و سوراخ کاری‌های حساس و ظریف در این مورد دشواری بشمار نمی‌آید. هم‌چنین در صورت نیاز به برش در تعداد بالا نیز، در فاصله زمانی بسیار کوتاهتر نسبت به روش‌های قدیمی، این سفارشات به انجام می‌رسد. ضمنا لازم نیست بابت تیزی یا نامرتب بودن لبه‌های برش که به آن پلیسه می‌گویند نگران باشید. چون در این دستگاه‌های پیشرفته، با در نظر گرفتن کوچکترین شعاع قابل برش و متناسب با ضخامت آلومینیوم، که به کرف موسوم است، این مشکل تا حد امکان حل شده است.

اگر مایل باشید از دیگر نکات و ویژگی‌های مهم و ضروری در این سیستم مطلع شوید، مواردی که در ادامه می‌آید، پاسخگوی شما خواهد بود.

صافی سطح برش خورده: تنظیم دستگاه پرتوافشان و تلفیق آن با مواردی از قبیل تنظیم توان اشعه، نوع و فشار گاز مصرفی و نیز سرعت برش لیزر آلومینیوم به صاف و صیقلی شدن سطوح برش خورده کمک زیادی می‌کند. در این موررد استفاده از گاز نیترو‌ن و به صفر یا حداقل رساندن زاویه تابش از موثرترین عوامل در انجام یک برشکاری موفق و ایجاد سطوح صاف هستند.

زاویه کونیک: قطر سوراخ برش عامل تعیین‌کننده و حیاتی در برش لیزری است. تغییر قطر این سوراخ با زاویه اشعه تابشی رابطه دارد و به تغییر قطر در طرفین صفحه برش خورده منتهی می‌شود.

سرعت برش لیزر آلومینیوم: این سرعت در عین دقت کامل، بسیار بالا بوده و به‌ویژه برای سری‌کاری کاملا مقرون به‌صرفه است. تعداد برش و زمان لازم برای انجام آن نیز، با انواع دستی و نفرات بکار گرفته شده در روش‌های کلاسیک قابل قیاس نیست.

چگونه برش لیزر آلومینیوم از روش‌های سنتی به‌صرفه‌تر است؟

نخستین تصویر همه ما از دنیای مدرن، به کاربرد تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته و روز دنیاست. این مورد در صنایع جلوه شاخصی داشته و کاملا چشمگیر است.

در یک باور نادرست و قدیمی، هزینه لازم برای ساختن چنین دنیایی بیش از مخارج کار و تولید در دنیای قدیمی است. اما محاسبه دقیق هزینه‌ها در روش‌های جدید مانند برش لیزر آلومینیوم نشان می‌دهد که این تصورات از پایه غلط است!

برای مثال به بررسی این شرایط در مورد برش لیزری و راندمان نهایی آن دقت کنید:

دستگاه برش لیزری مزیت‌های فراوانی دارد که سرعت عمل، دقت بالا، انعطاف‌پذیری و کاهش چشمگیر ضایعات را می‌توان از اصلی‌ترین آنها محسوب کرد. در کنار این مزایا، کاهش تعداد نیروی کار و سهولت انجام آن نیز از دیگر مواردی هستند که باید در این روش به آنها توجه داشت.

مجموعه این عوامل باعث شده تا از برش به روش مدرن نتایج بهتری بدست آید. ضمن اینکه حذف هزینه‌های جانبی و استفاده حداکثری از مواد اولیه و بیشترین بازده نهایی، این روش را به برگ برنده‌ای جهت مشتریان تبدیل کرده است.

این مورد و دیگر انواع استفاده از برش لیزر آلومینیوم در صنایع مدرن از جمله سیستم‌های برش لیزری اتوماتیک با افزایش بازده کاری و کاهش متریال مصرفی نمونه‌های خوبی از به‌صرفه و اقتصادی بودن این روش‌های نوین هستند.

در شرکت پارسیان چه خدماتی دریافت می‌کنید؟

شرکت پارسیان در راستای ارتقای سطح صنعت و ارائه خدمات گسترده و جامعی در زمینه تولید و عرضه قطعات و ماشین آلات صنعتی در یک دهه خدمات شایانی به انجام رسانده است. از طراحی، ورقکاری، خمکاری و رول تا انواع برش لیزری و مجموعه سازی بخشی از خدمات ارائه شده توسط این مجموعه هستند. ساخت ماشین‌آلات صنعتی و المان‌ها و سازه‌های دکوراتیو نیز بخش دیگری از این خدمات هستند که با اقبال بی‌نظیری از سوی صنعتگران و هنرمندان روبرو شده است.

برش لیزری مواد اعم از فلزات و سایر مواد غیر فلزی و برش لیزر آلومینیوم نیز از خدمات پرطرفدار این مجموعه است. پارسیان توانسته بخوبی و با سرعت و قیمت خوبی این خدمات را به عموم عرضه و نظر و رضایت آنها را تامین نماید. این شرکت هم چنین در زمینه تولید قطعاتی که نیازمند طراحی و برش هستند، خدمات شایسته‌ای به هموطنان عزیز ارائه می‌کند.

کلام آخر

در پایان این مطلب یادآور می شویم شرکت پارسیان با هدف تولید و عرضه خدمات صنعتی اقدام به تولید قطعات مورد نیاز صنعتگران و کارخانجات مختلف نموده است. این مجموعه مفتخر است که در حوزه برش کاری لیزری قطعات و ورق‌های قلزی همه‌گونه سفارشات را در سطوح مختلف تامین نماید.

انواع برش مدرن با دستگاه‌های پیشرفته و همگام با صنایع نوین و روز دنیا از جمله برش لیزر آلومینیوم نیز در زمره این خدمات و تولیدات قرار دارند. مزایای فراوان این روش از قبیل سرعت و دقت بالا در کنار استهلاک و پرتی حداقلی، به سودآور و اقتصادی بودن این خدمات منتهی شده است.

هم‌چنین در شرکت پارسیان رعایت اصول انجام کار و دقت در برشکاری دقیق و مطلوب تا رسیدن به نتایج رضایت‌بخش و تامین نیازها و نظرات مشتریان نیز بخش دیگری از خدمات ثابت بشمار می‌آید.

برای مشتریانی که جهت انجام پروژه‌های صنعتی در مقیاس‌های گوناگون به پارسیان لیزر مراجعه می‌کنند از یکسو و برای سازندگان و ارائه دهندگان این خدمات از سوی دیگر، لذت خلق و تکمیل بخش‌های صنعتی بهترین ارمغان این همراهی است.

سال فعالیت

پروژه های اجرا شده

آخرین پروژه های ما

جلب اعتماد مشتریان

هدف نخست ماست

شرکت پارسیان لیزر دارای بیش از 10 سال فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی، مجموعه سازی، ساخت ماشین آلات و انواع برش لیزر فعالیت دارد.

با ما تماس بگیرید

021-55259297

پاسخ به پرسش های متداول مشتریان

قیمت گذاری خدمات برش لیزر به چه صورت انجام میگیرد؟

در مورد کارهای سری نیز بدون اینکه در سرعت دستگاه دستی ببریم زمان برش را محاسبه کرده و خدمت مشتری اعلام می‌کنیم تا در صورت تمایل خدمات برش لیزر و حکاکی را انجام دهیم.

زمان تحویل سفارشات چند روزه است؟

معمولا سعی می شود سفارشات در حداقل زمان به انجام رسیده و تحویل مشتریان گرامی گردد.

با تماس بگیرید

راه‌های ارتباط با ما

تهران، شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان 20/5 نفیس، پلاک 15

02155259297

info@parsianlaserco.com

‫0/5 ‫(0 نظر)