02155259297

ابعاد و ضخامت جهت برش لیزر آهن

جنس ورق(متریال) ضخامت طول عرض
برش لیزر آهن ۲۰ میلی‌متر ۳۰۰۰ میلی‌متر ۱۵۰۰ میلی‌متر
برش لیزر استیل ۱۰ میلی‌متر ۳۰۰۰ میلی‌متر ۱۵۰۰ میلی‌متر
برش لیزر آلومینیوم ۶ میلی‌متر ۳۰۰۰ میلی‌متر ۱۵۰۰ میلی‌متر
برش لیزر گالوانیزه ۵ میلی‌متر ۳۰۰۰ میلی‌متر ۱۵۰۰ میلی‌متر
برش لیزر برنج ۵ میلی‌متر ۳۰۰۰ میلی‌متر ۱۵۰۰ میلی‌متر

 

.

برای سفارش برش لیزر آهن می توانید از طریق فرم زیر اقدام به ثبت سفارش نمایید تا همکاران ما با شما تماس حاصل نمایید.

فرم تماس

نام

برش لیزر آهن چگونه انجام می‌شود؟

برش لیزر آهن می‌تواند در کمترین زمان ممکن این کار را با درجات بالایی از دقت و کاملا بی‌نقص به انجام برساند. همین مورد درباره طرح‌های پیچیده و دارای اجزای ریز نیز صدق می‌کند.

 

آهن عنصری سخت و مقاوم است که کاربردهای وسیع و همه جانبه آن در صنعت امروزه برای اغلب صنعتگران و مجریان طرح‌های ساخت و ساز و عمران آشکار است. با وجود بالا بودن سطح مقاوت این فلز، اما در بسیاری موارد صنایع بزرگ نیاز به موادی با ویژگی‌های باز هم تخصصی‌تر دارند.

در چنین مواردی صاحبان این صنایع اقدام به تولید ترکیبات تازه‌ای نموده و دست بکار ساخت آلیا‌هایی با درصد و ترکیبات مشخص مي‌شوند. این کار در حضور متالوژیست‌ها و با نظر و تایید آنها صورت می‌گیرد تا خللی در کار پدید نیاید.

 

از آهن سیاه یا معمولی تا انواع ترکیبات متنوع آن و آلیاژهای آن با برش لیزر آهن قابل تبدیل به ورق و پروفیل‌های قابل استفاده در صنایع گوناگون است. این روزها به دلیل وابستگی و نیاز صنایع بزرگ به فلزات، بازار عرضه و تقاضای این تولیدات گرم است. تقاضاهای زیادی از کارخانجات و صنایع بزرگ و نیز صنعتگران مستقل برای تهیه آنها به برشکاران عرضه می شود. انجام این سفارش‌ها با استفاده از دستگاه ویژه برش لیزر آهن مزایای زیادی دارد. در ادامه مطلب با هم برخی از این مزایا را مرور می‌کنیم:

روند پیگیری سفارش‌ها در پارسیان لیزر

در این مجموعه کلیه سفارش‌ها با کمترین هزینه و در اسرع وقت تامین و اجرا می‌گردد. دقت در انجام پروژه‌های برشکاری در کلیه مراحل و برای تمامی کارها در هر ابعاد بخشی از خط مشی این مجموعه است که با هدف ارتقاء صنایع کشور صورت می‌گیرد.در این راستا پارسیان اقدام به تهیه و به‌کارگیری تجهیزات پیشرفته و کیفی نموده است. این مجموعه جهت اجرای انواع برشکاری فلزات، طراحی و ورقکاری، خمکاری و رول، جوشکاری و خدمات مونتاژ و نیز ساخت المان‌های دکوراتیو مهیا شده است.

برای پیگیری سفاشات برش لیزر آهن می توانید با ما تماس بگیرید یا در واتس اپ پیغام خود را قرار دهید.

 

واتساپ

 

تماس بگیرید

با پارسیان لیزر و خدمات آن آشنا شوید

شرکت پارسیان لیزر در راستای خدمات رسانی به صنعتگران و هنرمندان عزیز، نسبت به انجام برش‌ لیزری بر روی انواع متریال جهت تولید قطعات و صفحات مورد نیاز اقدام نموده است. بخش دیگری از برنامه‌های اجرایی این مجموعه در قالب پذیرش سفارش‌ها برش لیزر آهن و دیگر فلزات و نیز متریال غیرفلزی شکل گرفته است. بر این اساس شرکت‌ها و صنایع تولیدی در رشته‌های مختلف سفارش‌ها خود را در این فیلدکاری به شرکت ارجاع می‌دهند.

 

مزایای برش لیزری آهن

سرعت بالا در عین حفظ کیفیت: از جالب‌ترین و کاربردی‌ترین مزایای برش آهن با استفاده از پرتوهای لیزر رسیدن به سرعت عمل بالا و صرفه‌جویی اصولی در هزینه و زمان است. هنگامی که آهن آلات را به روش لیزری برش می‌دهیم، زمان کمتری صرف شده و نیاز به نیروی انسانی کار نیز بشدت کاهش می‌يابد. اما باید بخاطر داشت که این سرعت عمل به‌هیچ عنوان بر کیفیت کار اثر نمی‌گذارد و کار کماکان با بالاترین سطح کیفی انجام مي‌گیرد. این مورد به‌ویژه در سفارش‌ها بزرگی که به برش‌های فراوان و دقیق نیاز دارد، به صرفه‌جویی زیادی در هزینه و زمان منجر می‌شود.

اجرای طرح‌های خلاقانه: از مزایای برش لیزر آهن امکان اجرای طرح‌های خاص و خلاقانه است. مواردی که انجام آنها به روش دستی یا با دستگاه‌های ساده و کلاسیک بسیار دشوار و حتی غیرممکن است. موفقیت اجرای بسیاری از المان‌های دکوراتیو و تندیس‌هایی که بر پایه برش‌های آهن انجام می‌شود در گرو اجرای دقیق آنهاست. موردی که در صورت انجام به روش کلاسیک، احتمال موفقیت آن حتی با صرف زمان و هزینه زیاد و صنعتگران و هنرمندان کارآزموده بسیار دشوار و گاه غیرعملی خواهد بود.

برش لیزر آهن می‌تواند در کمترین زمان ممکن این کار را با درجات بالایی از دقت و کاملا بی‌نقص به انجام برساند. همین مورد درباره طرح‌های پیچیده و دارای اجزای ریز نیز صدق می‌کند.

قابلیت انعطاف در طرح و اجرا: انجام برخی برش‌های آهن با وجود نبود ظرافت کاری با روش کلاسیک تنها از زیبایی کار می‌کاهد. اما به ساختار اصلی کار آسیب چندانی وارد نمی‌کند. اما در مورد طرح‌های پیچیده و مبهم که دارای اجزای زیاد و درهم هستند این کار در عمل به مشکل برمی‌خورند.

برش لیزر آهن در این موارد روش کاربردی و بسیار آسانی است که در کوتاه‌ترین  زمان ممکن انجام می‌شود. نکته جالب توجه اینکه در برش با لیزر کمترین موردی از پلیسه و چین خوردگی در لبه‌ها ایجاد نمی‌شود. صاف و صیقلی بودن سطوح و رعایت اصول برش به خلق آثار زیبایی می‌انجامد که تحسین ناظران را بدنبال خواهد داشت.

کاهش چشمگیر در هزینه: از مزایای بزرگ و مهم برش لیزر آهن صرفه‌جویی در هزینه‌هاست. موردی که در پروژه‌های مختلف به‌ویژه نمونه‌های بزرگ، مفید و اقتصادی است.

امکان سری‌کاری به تعداد زیاد و در زمان کم، انجام قطعات با ابعاد بسیار بزرگ یا کوچک و تحویل برش‌ها در حداقل زمان نیز از دیگر مزایایی است که در پایان کار به سرشکن شدن هزینه‌ها منجر می‌شوند.

در برش لیزر آهن چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

مانند هر صنعت نوین و حساس دیگر، در برش لیزری نیز نکات و مواردی وجود دارد که هنگام اجرای کار و استفاده از دستگاه برش باید مدنظر قرار گیرد. در این بخش به مرور کلی برخی از این نکات می‌پردازیم:

گپ یا کرف در برش: خط برش که بدنبال بخار یا تصعید بخش‌های اضافه فلز پدید می‌آید در واقع بخش باقیمانده متریال است. بسته به دقت در برش  زاویه آن این مقدار متغیر خواهد بود. با در نظر گرفتن عواملی مانند سرعت، جنس ورق و نیز ضخامت آن این مقدار مشخص می‌شود. ضمنا لازم است در هنگام طراحی برش لیزر آهن این مورد و میزان آن لحاظ شود.

سرعت برش: این مورد بستگی مستقیم به مواردی مانند میزان فشار گاز و توان دستگاهی دارد که عملیات برش را با آن انجام می‌دهیم. ضخامت پایین فلزات و توان بالای دستگاه از عوامل اصلی افزایش دهنده سرعت برش لیزری هستند.

توجه به تنظیمات دستگاه جهت کاهش پلیسه: به چین خوردگی یا بی‌نظمی لبه قطعات در برش لیزر آهن پلیسه می‌گویند. برای اجتناب از بروز این حالت لازم است دستگاه را روی تنظیمات دقیق قرار دهیم.

مروری بر برش لیزر آهن

برش لیزر آهن از جهت کاربردی که در بخش‌های مختلف صنعت داراست موردی ویژه‌ است. نکاتی از قبیل قیمت مناسب، فراوانی و قابلیت آسان ورق شدن و درجه سختی بالای این فلز، کاربرد آن را در صنایع گوناگون بیش از سایر فلزات مرسوم کرده است. به همان نسبت نیز استفاده از برش‌های آن به ابعاد و ضخامت‌های مختلف رونق زیادی دارد.

در این مطلب:

  • با هم درباره پرکاربردترین فلز دنیا گفتگو می‌کنیم.
  • از برش لیزر آهن و برتری‌های آن نسبت به سایر روش‌ها می‌گوییم.
  • شما را با خدمات شرکت پارسیان لیزر در این زمینه آشنا می‌کنیم

تا انتهای این نوشتار با ما همراه بمانید.

برش لیزر مس و برنج

برش لیزر مس و برنج

آهن، پرکاربردترین عنصر فلزی در صنعت!

آهن فلزی نام آشنا و شناخته شده است که همه ما به طور روزمره با آن سروکار داریم. فواید کاربردی فراوان و قیمت مناسب آن نسبت به دیگر فلزات باعث شده تا از آن در صنایع گوناگون به‌وفور استفاده شود. از کارد آشپزخانه تا صنایع سنگین نظامی و از بدنه اتومبیل تا در و پنجره‌های آهنی بناهایی که در آنها زندگی می‌کنیم،  همه جا رد پای این عنصر معروف به چشم می‌خورد.

اما این همه موارد مصرف باعث نمی‌شود تا بتوان از نواقص و کاستی‌های آهن به‌طور کلی چشم‌پوشی کرد. این فلز به‌مرور زمان و به ویژه در حضور رطوبت و اکسیژن زنگ می‌زند. خوشبختانه راه حل آسان و در دسترسی برای رفع این مشکل وجود دارد. کاربرد آلیاژ‌های مقاوم‌تر این فلز مانند فولاد که درجه مقاومت به‌مراتب بالاتری نسبت به آهن در برابر هوازدگی یا اکسیداسیون دارند راه حلی مناسب برای رفع این مشکل است.

هم‌چنین استفاده از روکش در قالب رنگ‌ها و لایه‌های ضدزنگ به‌خوبی مانع از بروز این دردسر می‌شود. این روش‌ها سالهاست که در صنایع گوناگون از جمله ساختمان‌سازی نتایج رضایت‌بخشی به دست داده است.

از آهن بیشتر بدانیم

برخلاف تصور عمومی که آهن را ماده‌ای با مشخصات ثابت می‌دانند، تنوع فراوانی در حالات و ترکیبات این فلز پرمصرف مشاهده می‌شود. تا جایی که در یک تقسیم‌بندی کلی، انواع فلزات کاربردی در صنایع ساختمانی به دو گروه بزرگ فلزات آهنی و غیر آهنی تقسیم می‌شوند! آهن و فولاد به همراهی فلز پرکاربرد آلومینیوم اصلی‌ترین اعضای این گروه هستند.

خواص فلزات این گروه به کاربرد فراوان آنها در صنعت ساختمان رونق داده تا آنجا که از ابتدایی‌ترین مراحل کار و فونداسیون بنا تا مراحل پایانی در نازک‌کاری ساختمان از آنها استفاده می‌شود.

در این میان آهن، به‌عنوان شناخته شده‌ترین عضو و سرگروه فلزات آهنی، در حالات و ترکیبات فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای کاربرد آهن نیاز است تا آن را به اشکال و قطعات مناسب تقسیم کنیم. برش لیزر آهن روشی آسان، دقیق و به‌صرفه برای این کار است.

در ادامه مطلب به معرفی روش انجام برش لیزری آهن و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

با ما همراه بمانید.

داستان شنیدنی برش لیزر آهن

در اوایل قرنی که گذشت شاید کمتر کسی نام پرتوهای لیزر را شنیده بود و از وجود دستگاهی برای تولید آن آگاهی داشت. مدت زیادی طول کشید تا نظریه طرح شده آن توسط انیشتین مبنی بر امکان ساخت این اشعه و طرح مقاله درباره آن مورد توجه قرار گیرد.

مسیری پرپیچ و خم و طولانی تا امروز که بسهولت از این پرتوها در موارد گوناگون از پزشکی تا صنعت بهره می‌گیریم.

یکی از کاربردهای مفید لیزر نیز در برش دقیق و سریع فلزاتی نظیر آهن است. موردی که صنایع وابسته به این فلز را به طرز شگفت‌آوری دگرگون و متحول نموده است.

تنوع آهن و کاربردهای آن

ST37 که ما آن را با نام آهن معمولی یا سیاه می‌شناسیم، موارد استفاده بی‌شماری در صنعت دارد. اما بی‌شک توده‌ای ناهمگون و فرم نگرفته از آن چندان مفید و کاربردی نیست. صرف‌نظر از ریخته‌گری این فلز و نقش آن در صنایع پایه، برش آهن نیز نقش مهمی در پیشبرد پروژه‌های صنعتی در سطوح مختلف دارد.

یکی از پرکاربردترین این موارد را در پروژه‌ ساختمانی و سازه‌های صنعتی می‌توان مشاهده می کنیم. در این بخش با مصارف گوناگون آهن روبرو هستیم که انجام برش‌هایی متنوع را می‌طلبد. کاربرد پرتوهای لیزر در این مورد کاملا مفید و کاربردی است. دقت بالای این برش‌ها که در مواردی میلیمتری است، ظرافت کار را به بالاترین حد ممکن رسانده است. نتیجه آن در فونداسیون بناهای ساختمانی بالا رفتن دقت در محاسبات و کاربرد مصالح فلزی است که خود را در قالب استحکام و ماندگاری بناها نشان می‌دهد.

زمانی که نوبت به مصارف برش لیزر آهن در بخش‌های ظریف کاری ساختمان می‌رسد نیز، این نوع برش نقش اساسی خود را به‌خوبی نمایان مي‌کند. صاف بودن ورقه‌های آهنی که در اصطلاح صنعتی شیت نامیده می‌شوند، و نبود موج و تنش در آنها به بالا بردن سطح کیفی کار به‌ویژه در بخش نما کمک بزرگی مي‌کند. صافی و برش دقیق در لبه‌ها نیز به تازه و نونوار نمایش دادن تزئینات و نماهای دکوراتیو بنا یاری می‌رساند.

از دیگر نمونه‌های کاربردی ورق آهن بیشتر بدانیم!

نوع دیگری از این ورق‌های پرکاربرد صنعتی ST-12 است که با نام ورق روغنی یا ورق آهن نیز نامیده می‌شود. این شیت که سطحی مناسب‌تر از آهن سیاه برای برشکاری دارد در بازار اغلب تا ضخامت ۳ میلیمتر موجود و دارای کاربردهای خاصی است.

کاربرد نمونه‌های دیگر برش لیزر آهن با استحکام کششی بیشتر و با شماره شناسه ST-52 برای رفع مشکلات ساییدگی بسیار کاربردی است. این اوراق آهن در سایزبندی‌های مشخص و استاندارد عرضه می‌شود.

 

کلام پایانی در مورد برش لیزر آهن

آنچه در این مطلب از نظرتان گذشت اشاره‌ای کوتاه و اجمالی بود به دنیای بزرگ و تخصصی برش با پرتوهای لیزر که شیوه‌ای نوین و متکی بر دانش فنی روز دنیاست. عملکرد دقیق و به‌کارگیری تجهیزات پیشرفته جهت این کار در کنار نیروهای آشنا به تکنولوژی به‌کارگیری آنها، مجموعه پارسیان را در مسیر انجام بهینه کلیه این خدمات توانا ساخته است.

از برش لیزر آهن و دیگر فلزات تا تولید و برش انواع قطعات و تجهیزات صنعتی مورد نیاز کارخانجات، واحدهای صنعتی و صنعتگران و هنرمندان، در برنامه کاری این شرکت می‌گنجد. تعهد شرکت پارسیان انجام خدمات بي نقص با رویکرد حفظ و ارتقاء کیفی کار است. به نحوی که با رضایتمندی کاربران این خدمات همراه بوده و به ترقی صنایع کشور در همه سطوح یاری رساند.

‫5/5