02155259297

امروزه دستگاه‌های برش لیزر، در صنعت‌های مختلف موجود در دنیا، به طور بسیار گسترده کاربرد دارند و هر روز هم به میزان استفاده از آن‌ها در صنعت‌های مختلف افزوده می‌شود. از دستگاه های برش لیزر، برای ساختن تجهیزات و لوازم پزشکی، ساختن قطعات مختلف خودرو، برای کارهای ساختمانی و حتی برای ساخت قطعات بسیار ریز مکانیکی و الکترونیکی استفاده می‌شود. بهتر است که بگوییم امروزه هیچ صنعتی را نمی‌توان پیدا کرد که از دستگاه برش لیزر در آن بهره گرفته نشود.

در این مقاله به بررسی کاربرد برش لیزر در لوازم خانگی می‌پردازیم. دلیل اصلی محبوبیت روز افزون دستگاه‌های برش لیزر در صنایع مختلف، این است که از این دستگاه‌ها اشعه‌هایی ساطع می‌گردد که هم به لحاظ قدرت و هم به لحاظ دقت، بی نظیر هستند.

در نتیجه، برش‌های بسیار دقیق و ظریف و میلی متری را می‌توان با دستگاه برش لیزر انجام داد. مزیت فوق العاده دیگر دستگاه‌های برش لیزر هم این است که آن‌ها در هر نوع سطحی از آهن و فلزات دیگر گرفته تا چوب و شیشه و حتی پارچه کاربرد دارند. از دستگاه برش لیزر، برای کارهای هنری و حکاکی هم استفاده بسیار گسترده‌ای می‌شود. از دیگر کاربردهای دستگاه‌های برش لیزر، جوش دادن و همچنین نشانه گذاری می‌باشد.

موارد استفاده از برش لیزر در لوازم خانگی

همانطور که در بالا اشاره کردیم دستگاه برش لیزر، امروزه وارد هر صنعتی شده است. یکی از این صنایع، لوازم خانگی می‌باشد. بسته به  نوع لوازم خانگی و جنس آن از دستگاه برش، استفاده‌های مختلفی در صنعت لوازم خانگی می‌شود. البته فقط جنس محصول و کاربرد محصول در انتخاب نوع دستگاه برش لیزر تأثیرگذار نیست؛ بلکه مرحله‌ای از ساخت که محصول در آن قرار دارد هم در انتخاب نوع دستگاه برش لیزر تاثیر می‌گذارد.

مثلاً برای برش قطعات سرامیکی که ضخامت زیادی دارند و یا برای برش لیزر فلزات که بسیار محکم هستند از دستگاه‌های برش لیزری استفاده می‌شود که قدرت زیادتری دارند؛ ولی برای انجام کارهای ظریف و هنری و برای حکاکی کردن بر روی سطوح مختلف و همچنین برای علامت گذاری کردن روی سطوح این محصولات، از دستگاه‌های برش لیزری با قدرت پایین تر استفاده می‌شود. هر چقدر دستگاه برش لیزر، قدرت بیشتری داشته باشد بیشتر در سطح مورد نظر نفوذ می‌کند و تا عمق بیشتری فرو می‌رود.

در صنعت لوازم خانگی هم مثل سایر صنایع روز دنیا، به صورت گسترده از دستگاه‌های برش لیزری هم برای برش‌های عمقی و اساسی و هم برای زیباسازی محصول و برای طراحی برش لیزر فلزات استفاده می‌شود.

از برش لیزر استیل چه می دانید؟کلیک کنید

فواید استفاده از خدمات برش لیزر در لوازم خانگی

  1. دستگاه برش لیزر بسیار دقیق‌تر و ظریفتر از هر نوع وسیله برش دیگری می‌تواند برش‌های لازم را در تولید صفحات بزرگ یا در هر زمینه‌ دیگری در لوازم خانگی انجام دهد. و همچنین هزینه برش لیزر فلزات نیز مقرون به صرفه است.
  2. دستگاه برش لیزر بسیار سریع‌تر از روش‌های قدیمی می‌تواند کار برش را در صنعت لوازم خانگی انجام دهد. سرعت بالاتر برش لیزر در لوازم خانگی، در کارخانه‌های بزرگ صنعت لوازم خانگی، اهمیت بسیار فراوانی دارد.
  3. همین سرعت بالاتر برش توسط دستگاه برش لیزر، باعث بیشتر شدن نرخ تولید کارخانه‌های تولید لوازم خانگی می‌شود.
  4. به دلیل بالا بودن ظرافت برش فلزات با لیزر، پس از برش، هیچ جا و اثری از آلودگی و لک بر روی سطوح لوازم خانگی باقی نمی‌ماند. این ویژگی در تولید لوازم خانگی بسیار مهم است. چرا که لوازم خانگی مانند یخچال و ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و تلویزیون و جارو برقی و بخار شور و گاز و بخاری و غیره، علاوه بر کار کرد اصلی که دارند، یک نوع کارکرد دیگری هم دارند. کارکرد دیگر لوازم خانگی در منزل یک خانواده، کارکرد بصری و دکوراسیون آن‌ها است. به این معنا که این لوازم خانگی، زیبایی خاصی به منزل می‌بخشند. بنابراین وجود هرگونه لک یا آلودگی و یا زدگی و خوردگی بر روی آن‌ها، مشتریان لوازم خانگی را ناامید می‌کند.
  5. اشعه لیزر ساطع شده از دستگاه برش لیزر فلزات، فقط برای ایجاد برش در صنعت لوازم خانگی به کار نمی‌رود؛ بلکه به منظور علامت گذاری و حکاکی هم از آن استفاده می‌شود. نکته مثبت استفاده از اشعه لیزر برای علامت گذاری و حکاکی بر روی لوازم خانگی در این است که در هنگام ساطع شدن لیزر، هیچ گونه تماسی بین دستگاه برش لیزر و سطح وجود ندارد؛ بنابراین استفاده از دستگاه برش لیزر برای علامت گذاری بسیار مفید است و در نهایت محصولات ظریف و زیبایی تولید می‌شود.

 

از برش لیزر آلومینیوم جه میدانید؟؟کلیک کنید

صفحات مرتبط:

mainparsian, نویسنده در پارسیان لیزر

خواندن  مزایای برش لیزر گالوانیزه
قدرت گرفته از پارسیان لیرز

بایگانی‌های مقالات – پارسیان لیزر

بایگانی Projects – پارسیان لیزر

نمونه کارهای ما – پارسیان لیزر

برش لیزر فایبر چیست؟ – پارسیان لیزر

مزایای برش لیزر گالوانیزه – پارسیان لیزر

برش لیزر فیبر چیست – پارسیان لیزر

کاربرد برش لیزر در لوارم خانگی – پارسیان لیزر

‫0/5 ‫(0 نظر)