02155259297

کاربرد برش لیزر در صنعت تبلیغات امروزه در رشد صنایع مختلف حرف اول را میزند و بسیاری از مردم به منظور آگاهی از یک صنعت یا خرید یک محصول به تبلیغاتی که راجع به آن می‌شود اهمیت زیادی قائل هستند. مطمئناً ابزارهایی که در صنعت تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز روز به روز در حال گسترش و پیشرفت هستند. در این زمینه نیاز به ابزار‌ها و دستگاه‌هایی است که بتوانند با بهترین کیفیت ممکن، محصولات تبلیغاتی را ایجاد نمایند. دستگاه‌های برش لیزری از جمله مواردی هستند که در حوزه تبلیغات بسیار حائز اهمیت می‌باشند. دستگاه‌های برش لیزر می‌توانند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند و انواع متریال‌های متنوع را برش دهند.

کاربرد برش لیزر در صنعت تبلیغات از آنجایی حائز اهمیت است که روش‌های سنتی قادر نیستند طرح‌های پیچیده و دقیق را با دقت بسیار بالایی تولید کنند؛ در نتیجه در طرح‌های تولید شده به روش سنتی، کیفیت بالایی را مشاهده نمی کنیم. مسئله بعدی این است که در تولید انبوه نیز استفاده از روش‌های سنتی برش جوابگوی تقاضا‌های وارد شده نیست. از همین‌رو دستگاههای برش لیزر می‌توانند در این زمینه کمک شایانی داشته باشند زیرا می‌توانند پاسخگوی تولیدات انبوه و همچنین کیفیت‌های بالا در محصولات نهایی باشند.

دستگاه‌های برش لیزر به منظور پیاده سازی طرح‌های دقیق و پیچیده از پرتو لیزر استفاده می‌کنند که با دقت بسیار بالایی بر روی سطح تابیده می‌شود و می‌تواند در سریع ترین حالت ممکن، برش‌هایی را با کیفیت بالا ایجاد کند. استفاده از برش لیزر، ضایعاتی که در زمینه تولید محصولات نهایی به وجود می‌آید را بسیار کاهش می‌دهد و همچنین هزینه تولید موارد تبلیغاتی نیز بسیار به صرفه خواهد بود.

خواندن  کاربرد برش لیزر در لوارم خانگی
قدرت گرفته از پارسیان لیرز

با استفاده از برش لیزر می‌توان تمام طرح‌های کامپیوتری و گرافیک رایانه ای را بر روی متریال‌های غیر فلزی و فلزی برش داد. این تکنولوژی بسیار انعطاف پذیر می‌باشد و سبب افزایش تولیدات و صرفه جویی در زمان خواهد شد. در زیر به بررسی موردی کاربرد برش لیزر در صنعت تبلیغات می‌پردازیم:

استفاده از برش لیزر برای ساخت بج سینه

همانطور که می‌دانید، بج‌ها اکسسوری‌هایی می‌باشند که دارای لوگوی یک شرکت هستند یا نماد یک نهاد را نشان می‌دهند. افراد آن شرکت یا نهاد آن را برروی لباس خود نصب می‌کنند تا بتوانند خود را به عنوان عضوی از یک شرکت یا نهاد معرفی کنند. مطمئناً بج‌ها را در نمایشگاه‌ها و همایش‌ها و بر روی لباس اعضای آن مجموعه در محل کار و یا غیر دیده اید.

بج‌ها محصولات تبلیغاتی ظریفی هستند که ساخت آنها نیازمند دقت بسیار بالایی می‌باشد تا محصول نهایی زیبا و شکیل به نظر برسد. همچنین باید آنها را در تعداد زیاد و به صورت انبوه تولید کرد. به منظور تولید بج‌های سینه باید از خدمات حکاکی لیزر یا برش لیزر استفاده کرد. متریالی که برای ساخت بج استفاده می‌شود عبارتند از: چوب، مولتی استایل، پلکسی و فلز که با استفاده از خدمات برش لیزر می‌توان طرح‌ها و لوگو‌ها را بر روی این متریال‌ها پیاده سازی کرد.

کاربرد برش لیزر در ساخت لوگو

لوگو‌ها و برند‌ها از دیگر مواردی هستند که برای ساخت آنها می‌توان از برش لیزر استفاده کرد. به منظور طراحی و تولید لوگو‌ها و مارک‌ها می‌توان از متریال‌های مختلفی مانند پلکسی، فلز، چرم و چوب استفاده کرد. لوگوها و مارک‌ها نیز نقش عمده ای در صنعت تبلیغات دارند. تنها راهکار ساخت لوگو و مارک‌ها و آرم‌های زیبا و متمایز و خلاقانه استفاده از برش لیزر می‌باشد.

خواندن  مزایای برش لیزر گالوانیزه
قدرت گرفته از پارسیان لیرز

کاربرد برش لیزر در ساخت پنل و پلاک

یکی دیگر از موارد کاربرد برش لیزر در صنعت تبلیغات، استفاده از آن در ساخت پنل و پلاک است. در این روش می‌توان با استفاده از برش لیزر موارد زیر را به وجود آورد.

 1. با استفاده از برش لیزر میتوان نقوش پیچیده و متن‌های مختلفی را بر روی پلاک‌ها حکاکی کرد.
 2. در روش برش لیزری با کنتراست‌های مختلف می‌توان بر روی فلزات عمل حک را انجام داد.
 3. دوام حک فلزی با استفاده از برش لیزری بسیار بالا است.
 4. با استفاده از برش لیزر می‌توان طرح‌های بسیار ظریف را بر روی فلز و بر روی پلاک‌ها حک کرد.

استفاده از روش برش لیزر برای حکاکی لوح تقدیر

برای تولید لوح تقدیر‌هایی با طرح‌های خاص و جدید و متنوع می‌توان از حکاکی و برش لیزر استفاده کرد. با این روش می‌توان حک لوگوها، تصاویر و اسامی را با بهترین کیفیت و بهترین ظرافت بر روی لوح‌ها انجام داد.

استفاده از روش برش لیزر برای ساخت استند

به هر وسیله ای که برای جذاب کردن محتوا استفاده می‌شود یا اطلاعات یک محصول یا خدمات را به شیوه‌ای بسیار رسا نمایش می‌دهد، استند گفته می‌شود. برای ساخت استند‌ها در صنعت تبلیغات می‌توان از برش لیزر استفاده کرد. استند‌هایی که در این روش ساخته می‌شوند عبارتند از:

 1. استند‌های بروشور و کاتالوگی
 2. استندهای محصولات آرایشی بهداشتی، لوازم تحریر، خوراکی یا به عبارت کلی استندهای محصولات فروشگاهی
 3. استند‌هایی که در نمایشگاه‌ها به کار می‌روند.

کاربرد برش لیزر در ساخت کارت ویزیت

امروزه برای تولید کارت ویزیت و همچنین ایجاد طرح‌های مختلف برای آنها می‌توان از روش برش لیزری استفاده کرد تا نقشه‌های روی کارت‌ها را بر روی ذهن بیننده ماندگار کرد.

خواندن  برش لیزر آهن
قدرت گرفته از پارسیان لیرز

برش و حکاکی بر روی جعبه‌های چوبی با استفاده از برش لیزر

با استفاده از روش برش و حکاکی بر روی جعبه‌های چوبی می‌توان جعبه‌های مناسبتی مانند جعبه ولنتاین، جعبه چوبی انگشتر و حلقه، جعبه‌های خودکار، جعبه‌های با حکاکی چهره، جعبه‌های فانتزی چوبی، جعبه‌های دی وی دی، جعبه ادکلن، جعبه شکلات، جعبه دستمال کاغذی، نگهدارنده‌های چوبی گیتار، استند‌ها و سایر جعبه‌های تزیینی را با استفاده از برش و حکاکی لیزری ساخت.

 

کاربرد برش لیزر در صنعت تابلو سازی

برای ساخت انواع تابلوهای نوری و راهنما و همچنین تابلوهای ال ای دی نیز از خدمات برش لیزر استفاده می‌شود. برای ساخت تابلو‌های مختلف می‌توان متریال‌های مختلفی مانند چوب، pvc ورق استیل، برنز، برنج، ورق کامپوزیت، پلکسی، مس و آهن استفاده کرد. برای مثال تابلو‌هایی که در آنها از روش برش لیزر استفاده شده است عبارتند از:

 1. تابلوهای ال ای دی
 2. تابلوهای راهنمایی
 3. تابلوهای چلنیوم
 4. تابلوهای وکیوم
 5. تابلوهای استیل
 6. تابلوهای نوری تابلوهای ال ای دی
 7. تابلوهای ترمووود
 8. تابلو‌های پلاستیکی و
 9. تابلوهای کامپوزیت

با بررسی کاربرد برش لیزر در صنعت تبلیغات می‌توان به این نتیجه رسید که از این روش مدرن برش و حکاکی می‌توان در صنایع مختلف، در صنایع تبلیغاتی و در ساخت انواع پلاک‌ها و جعبه‌هایی که نیاز به حکاکی و برش‌های ظریف، با کیفیت بالا و تعداد زیاد دارند استفاده کرد.

 

شرکت پارسیان لیزر در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.لطفا تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی نمایند.

‫0/5 ‫(0 نظر)